19/06 2017

Třeťáci, čtvrťáci a páťáci pět dnů ve Velkých Karlovicích

P6121825.JPGPřišel červen a s ním pětidenní pobyt v přírodě žáků 3. – 5. třídy.

Kde? – Hotel Kyčerka. Místo?  - Velké Karlovice. Kdy? – 12. -16. 6. 2017.

Dlouho očekávaný okamžik nastal, když jsme se ráno 12. 6. všichni zúčastnění sešli v atriu školy. V 8 hodin přijely autobusy, za pomoci deváťáků jsme se nalodili a ujížděli směrem Velké Karlovice. Cestou jsme se zastavili na plánované exkurzi ve sklárnách Crystalex v Karolince. Viděli jsme, jak se dekorují různé druhy skleniček a dále balí do krabic, odkud putují do prodeje. A pak už hurá na hotel Kyčerka ve Velkých Karlovicích.

Po příjezdu následoval oběd, vybalení a příprava na terénní vycházku na vrch Javoříček. Po návratu přišel večer a příprava na první noc bez maminky. V úterý nás čekal celodenní výlet na Soláň. Výšlap  jsme docela zvládli. Nohy sice bolely, ale večerní diskotéka nám prospěla. Středa byla ve znamení her. Velkou popularitu si získala nová hra TOVOD. Každé družstvo si dle zadání muselo připravit pohybovou etudu a předvést u paní učitelky. Pokud byla chyba, muselo se trénovat dál a přijít na opravu. Odpoledne proběhla netradiční olympiáda v pěti družstvech a posléze došlo na zahájení turnaje ve vybíjené. V podvečer proběhla ještě příprava na pěveckou soutěž. Ani byste nevěřili, jak jsme se u zpěvu pobavili, tolik radosti, potlesku a povzbuzování snad nečekal nikdo. Ve čtvrtek jsme vyrazili na závěrečnou vycházku do Velkých Karlovic, kterou jsme spojili s návštěvou Karlovského muzea.  Bylo zajímavé sledovat, jak si naši předkové zajišťovali obživu, ošacení, bydlení a děti jak chodily do „vysoké“ školy – byla na kopci. Do školy mohly chodit jen některé děti z rodiny, protože nebylo tolik botů. Odpoledne jsme si zahráli číslový závod, dohráli turnaj ve vybíjené a po večeři následovala tolik očekávaná Maškaráda.

V pátek nastalo balení. Ještě proběhl závěrečný nástup, kde jsme vyhodnotili poslední aktivity jako bylo bodování pokojů, soutěž v kvízech a lukostřelba.

Po celou dobu pobytu ve Velkých Karlovicích se na nás usmívalo sluníčko, jen v pátek ráno se přehnala menší přeháňka. Velmi se nám na Kyčerce líbilo, pěkné ubytování, jídlo jako doma – hlavně jahodové knedlíky, nové zážitky a zkušenosti. Domů už jsme jeli opět za sluníčka.

Bylo to krásných pět dnů. Poděkování patří kompletnímu organizačnímu týmu, který tuto náročnou akci zajišťoval. Nesmíme zapomenout ani na personál hotelu Kyčerka, který se staral o naše žaludky a bezvadný pobyt.

A co na závěr? Líbilo se nám to a za rok opět vyjedeme!

Zpracovala Mgr. Ivana Chlupová

Všechny fotky najdete v sekci Fotogalerie.

Publikováno 19/06 2017, napsal(a) admin.