Putování za hvězdou | Dlouhá 56, Nový Jičín - neobyčejná základní škola
08/12 2017

Putování za hvězdou

IMG_4827.JPG

Byla cesta, byla ušlapaná, zpívá se v jedné vánoční koledě. A ta do Betléma byla před více než dvěma tisící lety ušlapaná opravdu hodně, všemi, kdo se při sčítání lidu na příkaz císaře Augusta přicházeli zapsat do města svého rodu. A protože Dítě, které se zde tehdy narodilo, stále hýbe kolem dějin, i my, stejně jako generace za generací po celá staletí, si jeho příchod každoročně připomínáme.

Také letos měli naši žáci příležitost pochopit něco více o souvislostech mezi touto historickou událostí a vánoční tradicí, na niž se vždy v závěru občanského roku tak těšíme. Mladší děti se navíc dozvěděly, jak to bylo s prvními poutníky do města Davidova a že každý z nás má mít odvahu vydat se za hvězdou, aby našel štěstí své a dokázal ho též rozdávat potřebným. Tak se nebojme vykročit cestou našeho života za hvězdou naděje a ukázat směr za ní i těm, kdo tápou ve tmě.

Naše poděkování patří především lektorům, kteří nám události spjaté s vánoční tradicí poutavě přiblížili, a nezbývá než popřát, aby nám všem vánoční hvězda radosti, štěstí a pokoje nejen zářila, ale i hřála v srdci.

Zapsala H. Videnková

Foto 1. CFoto 3. C, Foto 4. C, Foto 5. C

Publikováno 08/12 2017, napsal(a) admin.