21/04 2016

Dráček Hasík navštívil naši školu

P1010029.JPG„150 – hasiči, oheň jenom zasyčí.“

Toto důležité telefonní číslo jsme naštěstí použít nemuseli. Nehořelo. Hasiči totiž naši školu navštěvují každoročně s preventivně výchovným programem Hasík, do kterého jsou zapojeni žáci druhých a šestých tříd.

14. a 21. dubna 2016 přišel zelený dráček Hasík v doprovodu dvou sympatických hasičů a předával dětem informace z oblasti požární ochrany.

Společně si povídali o práci hasičů, zopakovali si důležitá telefonní čísla a vysvětlili si, kdy a jak je správně používat, a rovněž dostali cenné rady, jak předcházet nebezpečným situacím.

Také se zamýšleli nad tím, který oheň je dobrý a který zlý, která nebezpečí na ně číhají v domácnosti, jak uhasit oblečení nebo jak se bezpečně dostat z hořícího bytu. Děti si zblízka prohlédly hasiče v ochranném oděvu, který si oblékají, když vyjíždějí k případu.

Na závěr děti dostaly od hasičů domácí úkol, ve kterém se mají spolu s rodiči zamyslet nad únikovými východy ve vlastní domácnosti.

Společné povídání bylo velmi poučné. Děkujeme oběma hasičům za drobné dárečky a poutavý program, který děti velice zaujal.

Zajímavé informace o programu najdete na www.hasik.cz

J. Šimurdová

Foto 2. C, Foto 2. D

Publikováno 21/04 2016, napsal(a) jitka.jerabkova.