Co na jiných školách není

Nové písmo Comenia Script

Nové psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a odpovídá potřebám současných písařů – dětí i dospělých. Je vytvořeno na principu renesančního psaní a má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script podporuje individualitu dětí.

informace o písmu

nejčastější dotazy

ukázka písma


Klub předškoláček

Předškoláček 2Od roku  2003 na naší škole  každoročně organizujeme pro děti předškolního věku (budoucí  prvňáčky) setkávání se se školou pod názvem  Předškoláček aneb HRAJEME SI NA ŠKOLU. Od roku  2003 na naší škole  každoročně organizujeme pro děti předškolního věku (budoucí  prvňáčky).


Lyžáček

Lyžáček 1Od roku 2006 pořádá naše škola (obě pracoviště) týdenní lyžařský kurz pro téměř nejmladší děti školy  s názvem Lyžáček. Kurz se koná v nedalekém lyžařském areálu Svinec, kde jsou pro výuku dětí naprosto ideální podmínky (malý i velký vlek, ideální profil svahu, perfektně upravená sjezdovka, zázemí pro odpočinek).


Napříč školou

Napříč školou 1Celoškolní projekt dětí Napříč školou aneb Den realizuje naše škola od roku 2004. Cílem tohoto projektu je, aby se děti ve škole lépe vzájemně poznaly a formou hry se naučily vzájemně si pomáhat. Pomoc je založena rozvoji sociálního cítění žáků, kdy starší pomáhají mladším a silnější slabším.


Dopravní hřiště

Dopravní hřiště 2Hřiště slouží pro výuku dopravní výchovy, kterou zajišťují strážníci Městské policie v Novém Jičíně. Na tuto výuku k nám 2krát ročně docházejí nejen žáci 4. ročníků z ostatních novojičínských škol, ale i z okolních obcí. Mají k dispozici jízdní kola, trojkolky a koloběžky jsou určeny pro děti z mateřských školek.