Návštěva 1. třídy ZŠ- 3., 4. třída

Návštěva 1. třídy ZŠ- 3., 4. třída

Opět po roce jsme s našimi budoucími školáky navštívili 1. třídu ZŠ Dlouhá u p. uč. Šimurdové. Děti se společně s prvňáčky naučily básničku na přivolání jara, písničku a usedly poprvé do lavic, kde si vypracovaly pracovní list. Moc děkujeme dětem i p. učitelce za příjemnou ukázkovou hodinu. (21.03.2018, 30 fotografií)

Tradiční Velikonoce- 3. třída

Tradiční Velikonoce- 3. třída

Navštívili jsme edukační program ´´Tradiční Velikonoce´´ v Lešné u VM, kde se děti dozvěděly např. kdo snáší vejce, čím vším se mohou barvit vajíčka, význam půstu, jak se nazývají dny před Velikonocemi, co se na Velikonoce peče, připravuje,... (20.03.2018, 20 fotografií)

Jarní tvoření- 2. třída

Jarní tvoření- 2. třída

K blížícímu se svátku jara jsme v naší 2. třídě uspořádali tvoření s rodiči. Sešli jsme se v hojném počtu a vyráběli jsme slepičku na vajíčko. Práce se zúčastnili i starší sourozenci a každé dítě si domů odnášelo pěkný zážitek z tvoření i nazdobenou slepičku. (18.03.2018, 23 fotografií)

První jarní opékání- 3. třída

První jarní opékání- 3. třída

(14.03.2018, 10 fotografií)

Ovečky z Bludičky- 3. třída

Ovečky z Bludičky- 3. třída

Pro doplnění a prohloubení poznatků našeho tématu“ Máme rádi zvířátka“ k nám v úterý do třídy přijela p. Žitníková z Bludičky a děti seznámila s životem oveček. Začali jsme s pohádkou „O zrzavé pastýřce“, která zachraňovala jehňátko spadlé do studně. V záchraně jí pomáhal pasáček Vendelín. Dále si děti mohly prohlížet různé pastevecké věci – bič, kartáče na kremplování vlny, formy na sýry, nůžky na vlnu a spoustu dalšího. Viděly také ukázku spřádání vlny na kolovrátku a nakonec si děti vyrobily ovečku z pravé ovčí vlny. Na závěr jsme si zazpívali a zatancovali na lidové písničky o ovečkách. Byla to moc zdařilá akce, která se dětem líbila. (06.03.2018, 41 fotografií)

Sedlnická sněženka

Sedlnická sněženka

V sobotu 3. 3. se konal 21. ročník „Sedlnické sněženky“, pěvecké soutěže dětí mateřských škol. Letos se této akce zúčastnilo osm mateřských škol z Novojičínska. Naší MŠ reprezentovala tři děvčata. Julinka Pístecká, která se umístila ve zlatém pásmu a Ivetka Hýbnerová a Lucinka Konvičná, které se umístily ve stříbrném pásmu. Děvčatům gratulujeme k jejich úspěchu. (03.03.2018, 71 fotografií)

Co se zdálo medvědům- 3. třída

Co se zdálo medvědům- 3. třída

V pátek 16. února k nám do školky přijela p. Bakalová s ekologickým programem“ Co se zdálo medvědům“. Děti se dozvěděly o životě medvědů, o důležitosti medvědího zimního spánku a snech, které se jim zdají. Děti pomáhaly třídit odpad z řeky, vyčistit tůňku od návozu, vysít a zasadit květiny poblíž luk a zastavěných ploch pro motýly a ostatní hmyz. Nakonec děti pomáhaly ptáčkům. Tak se děti zasloužily o spokojený život mámy medvědice a jejich tří medvíďat Aničky, Honzíka a Tuláčka. Dětem se tyto ekoprogramy moc líbí. (16.02.2018, 50 fotografií)

Zimní olympiáda ve 4. třídě

Zimní olympiáda ve 4. třídě

Zimní olympijske hry,které se konaly v Korei,nás inspirovaly i v MS.S dětmi jsme si o zimních sportech nejen povidali,ale také jsme si na olympiádou zahráli.Deti soutěžily a zavodily ve tride,tělocvičně i venku na sněhu.Za snahu,ale hlavně za soutěžení v duchu pravidel “fair play” si nakonec všechny děti odnesly diplom a zlatou medaili,ale urcite také radost ze společného prožívání her a soutěži. (13.02.2018, 35 fotografií)

Maškarní ples s Hopsalínem

Maškarní ples s Hopsalínem

Dne 6. 2. 2018 jsme se opět, po roce sešli na našem maškarním plese. Všechny děti měly kostýmy a brzy se tělocvična ZŠ začala hemžit princeznami, rytíři,...Klaun Hopsalín přivítal děti a rodiče a bál mohl začít. Tancovalo se, hodně soutěžilo a všichni se hezky bavili. Tak zase za rok! (06.02.2018, 43 fotografií)

Divadlo LEONKA- Ledová královna

Divadlo LEONKA- Ledová královna

6.2 k nám opět zavítalo divadlo LEONKA, opět s krásnou pohádkou LEDOVÁ KRÁLOVNA. Představení bylo pro děti velmi poučné. Vystoupení bylo doprovázeno krásnými písněmi a tancem. (06.02.2018, 19 fotografií)

Karnevalový den ve 3. třídě

Karnevalový den ve 3. třídě

(06.02.2018, 28 fotografií)

Po karnevalu - 4. třída

Po karnevalu - 4. třída

Rok se s rokem sešel a opět nastalo období dětských karnevalů. Děti si vyrobily a vyzdobily pozvánky pro své rodiče a v úterý vše završily maškarním rejem. Ještě několik dnů jsme kreslili, hráli jsme různé karnevalové hry, soutěžili, skládali klauny apod. Už se těšíme na další bál. (01.02.2018, 26 fotografií)

Hrátky ve sněhu- 2. třída

Hrátky ve sněhu- 2. třída

(20.01.2018, 5 fotografií)

Cvičíme se zvířátky III.- 3. třída

Cvičíme se zvířátky III.- 3. třída

Cvičení s míči, ve skupině, ve dvojicích. (11.01.2018, 19 fotografií)

Hry ve třídě- 2. třída

Hry ve třídě- 2. třída

(10.01.2018, 5 fotografií)

Leden ve 4. třídě

Leden ve 4. třídě

Hned na začátku nového roku jsme s dětmi poznávali další lidové zvyky a tradice-tradici novoročního přání a tříkrálové koledy.Vyráběli jsme královské koruny se svým jménem,které nám sloužily k hrám ale i k poznávání písmen.Pracovali jsme s kalendářem,vyrobili jsme kalendář ročních období,naučili jsme se píseň MĚSÍCE.Děti se seznamovaly s měsícem,kdy mají narozeniny(narozeninový kalendář).Ve volných chvílích a nepřízni počasí si děti užívaly her s novými hračkami a sledování pohádek na DVD v nové televizi. (09.01.2018, 21 fotografií)

Návštěva knihovny- 3. třída

Návštěva knihovny- 3. třída

Na začátku nového roku 5.1 se děti ze 3. třídy vydaly směrem k městské knihovně Nového Jičína. Pro některé děti to byla první návštěva a mohly se tak seznámit s prostředím dětské knihovny. K čemu knihy slouží, jak se o ně správně starat, kdo knihy píše a ilustruje, to vše se děti dozvěděly při návštěvě. Nakonec si mohly vybrat knihu, která je zajímá a prohlídnout si ji. (05.01.2018, 17 fotografií)

Vánoční besídka - Hvězdičky třpytivé - 3. třída

Vánoční besídka - Hvězdičky třpytivé - 3. třída

V adventu již nakrátko, a proto jsme se setkali ve 3. tříde na VÁNOČNÍ BESÍDCE. Děti se na své vystoupení velmi těšily a poctivě trénovaly a jejich nadšení a snaha byla korunována úspěchem. Na akordeon nám také zahrál náš kamarád Honzík, který začal hrát v září a nestyděl se zahrát před početným publikem. Děti na závěr besídky našly pod stromečkem bohatou nadílku od Ježíška. Děkujeme touto cestou naším sponzorům, kteří pomohli vytvořit kouzelnou atmosféru a pohodu pro naše kamarády. (19.12.2017, 68 fotografií)

Živý betlém- 3. třída

Živý betlém- 3. třída

(19.12.2017, 40 fotografií)

Vánoční besídka- 2. třída

Vánoční besídka- 2. třída

V pondělí 18. 12. jsme ve třídě SLUNÍČEK zakončili tento rok vánoční besídkou. Děti se na besídku poctivě připravovaly a i když jsou ještě malinké, předvedly své vystoupení rodičům s radostí. Vánoce, to je čas kouzel, překvapení a vánočních skřítků, proto jsme do této vánoční nálady připravili vánoční tvoření. Děti spolu s rodiči v pohodové atmosféře vyrobili svého vánočního skřítka, kterého si odnesly domů na svůj vánoční stromeček. (18.12.2017, 45 fotografií)

Vánoční besídka - 1. třída

Vánoční besídka - 1. třída

V pátek 15. 12. 2017 se v 1. třídě naší MŠ uskutečnila VÁNOČNÍ BESÍDKA spojená s následným posezením u vánočního stromečku a s možností vyrobit si vlastní předvánoční dárek a vánoční dekoraci. Děti s nadšením přednášely, zpívaly a tancovaly, za což sklidily obrovský potlesk a následně byly odměněny cukrovím, koláči a jinými dobrotami, kterých nám rodiče přinesli hojně. Všichni jsme si společně zazpívali koledu a atmosféra, která se zde tvořila byla opravdu vánoční. Moc za to všem zúčastněným ještě jednou děkujeme. (15.12.2017, 15 fotografií)

Vánoční besídka- 4. třída

Vánoční besídka- 4. třída

I děti ve 4.tride prozivaly naplno teseni se na vanoce.Na adventní kalendáři v šatně každý den přibyla jedna vymalovana vločka.A kdyz děti vymalovaly vločku c.14,věděly,ze je tady konečně vánoční besídka.Prevlekly se za vesele sněhuláky a něžně sněhové vločky a vykouzlily pro všechny přihlížející nádhernou vánoční atmosféru.Deti tančily,prednasely,zpívaly koledy ,hrály na dětské hudební nástroje a jejich vystoupení se podle ohlasu rodičů moc líbilo. Jsme moc rádi,ze odměnou za zdařile vystoupení nebyly pro děti jen dárky pod stromečkem,ale taky radost a silný citový zážitek ze společně proziteho odpoledne v tomto předvánočním čase. (14.12.2017, 22 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK- Čarodějné Vánoce

Divadlo SMÍŠEK- Čarodějné Vánoce

(13.12.2017, 21 fotografií)

Lešná- Cesta k hvězdě betlémské- 1., 3., 4. třída

Lešná- Cesta k hvězdě betlémské- 1., 3., 4. třída

Při návštěve zámku Lešná jsme si připadali jako v nebi. Celé historické prostory byly vyzdobeny do bílé barvy. Ústředním motivem expozice byli andělé a ti byli opravdu přítomni na každém kroku. Nejen na obrazech, ale také v nádherné výzdobě. Bílá peříčka doplňovaly krásné bílé baňky a to vše v dekoraci s živými stromky. Děti se seznámily s betlemským příběhem, narození Ježíška, ve kterém si také zahrály. Seznámily se se třemi hlavními postavami předvánoční doby- sv. Martinem, sv. Barborou a se sv. Lucií. (11.12.2017, 92 fotografií)

Koncert Míši Růžičkové 1., 3., 4. třída

Koncert Míši Růžičkové 1., 3., 4. třída

V kině Květen se v pátek 8. 12 konal koncert oblíbené dětské zpěvačky M. Růžičkové. Tuto akci zajistil hospic Strom života a my všichni moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne. (08.12.2017, 42 fotografií)

Kousek z lesa- 3. třída

Kousek z lesa- 3. třída

Lesní téma se pomaličku uzavírá a tak si děti kousek lesa přinesly do třídy a využily své fantazie, která je pro ně nekonečná. (06.12.2017, 12 fotografií)

Vánoční čas ve 4. třídě

Vánoční čas ve 4. třídě

(05.12.2017, 44 fotografií)

Mikuláš na náměstí, Mikuláš v MŠ

Mikuláš na náměstí, Mikuláš v MŠ

V úterý 5. 12 a ve středu 6. 12 byl pro děti dnem výjímečným. Přišel totiž za námi Miluláš s anděly a čerty. Děti měly připravené písničky, básničky i tanečky. I když měl Mikuláš ve své knize zaznamenané i drobné zlobení, bylo jim odpuštěno a za slib, že budou hodné dostaly bohatou nadílku. (05.12.2017, 126 fotografií)

O pejskovi a kočičce- 3., 4. třída

O pejskovi a kočičce- 3., 4. třída

Poslední listopadový den 30.11 nás v MŠ navštívili studenti Gymnázia Nový Jičín s tvořivým programem O pejskovi a kočičce. S dětmi si zatancovali, vytvořili společně maňásky z ponožek, přečetli dětem pohádku a zahráli si plno zábavných her. Děkujeme. (30.11.2017, 48 fotografií)

O pejskovi a kočičce- 1., 2. třída

O pejskovi a kočičce- 1., 2. třída

(30.11.2017, 55 fotografií)

Hospic STROM ŽIVOTA- Skřítci- 3. třída

Hospic STROM ŽIVOTA- Skřítci- 3. třída

Na prahu adventu jsme byli navštívit mobilní hospic Strom života na Kostelní ulici. Nejenže se zde děti seznámily s prací ošetřovatelek a dalšími profesemi této organizace, ale také s pohádkovým sklepem. Málokdo totiž ví, že ve sklepě tohoto starého domu bydlí skřítkové, postavičky z pověstí Nového Jičína a jeho okolí. Zážitek z této návštěvy ještě umocnila kouzelná vánoční výzdoba a milí lidé okolo nás. Děti si odnesly drobné dárečky a vzpomínky na vyprávění se skřítky. (28.11.2017, 39 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK

Divadlo SMÍŠEK

(27.11.2017, 19 fotografií)

Lesní zvířatka a víly- 3. třída

Lesní zvířatka a víly- 3. třída

Každé dítě přece ví, že před zimou se některá zvířatka chystají k zimnímu spánku. Ale ne všechna. Proto se o zvířatka v lese musíme i my lidé postarat. A jak pomoci? Na to vše si děti odpovídaly během celého týdne. Vyrobily si společně krmelec pro zvířatka a zahrály si divadelní představení o lesní víle, která chránila les před lidmi, kteří znečištovali lesní studánku. (21.11.2017, 11 fotografií)

Podzimní tvoření- 2. třída

Podzimní tvoření- 2. třída

Ve čtvrtek 16.11. u SLUNÍČEK proběhlo tvoření s rodiči na téma PODZIMNÍČCI. S nadšením se pustili do tvoření i starší surozenci. Pracovali jsme s dýněmi a přírodninami. Při práci panovala příjemná pohoda. Krásné výrobky si odnesly děti domů. (16.11.2017, 28 fotografií)

Rok s jablunkou-2. třída

Rok s jablunkou-2. třída

V pátek 10.11 děti v 2. třídě měly ekologický program ROK S JABLŮŇKOU....Na zahradě u dědečka roste jablůňka. Dědeček se na ni rád dívá a pozoruje jak se během roku mění. Vždyť je jiná na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Pořád je krásná! V tomto programu děti prožijí jednotlivá roční období. (10.11.2017, 39 fotografií)

Na návštěvě v mraveništi-3. třída

Na návštěvě v mraveništi-3. třída

V pátek 10.11 děti ve 3. třídě měly ekologický program s názvem NA NÁŠTĚVĚ V MRAVENIŠTI....Na zemi v lese se něco hemží. Taková velká kupa! Kdo v ní asi bydlí? Na tyto otázky si děti odpovídaly s lektorokou Mgr. Lenkou Bakalovou.Děti se interaktivní hravou formou seznámily s životem mravenců. (10.11.2017, 53 fotografií)

Příjezd svatého Martina

Příjezd svatého Martina

Jako každý rok se děti těšily na příjezd sv. Martina na koni. Tato školní slavnost má pro děti tajemný nádech, vždyť následují sv. Martina, jezdce na velkém opravdovém koni ve vojenské přilbě a v červeném plášti v průvodu. Vše je podtrženo světýlky lampionků, které ozařují tmavé podvečerní cestičky. Mnohé děti si s rodiči opekly špěkáček a v chladném počasí se tak ohřáli u ohně a tím si vyzkoušeli, jak těžký život měl žebrák se kterým se sv. Martin rozdělil o svůj plášť. (07.11.2017, 54 fotografií)

Podzimní cvičení- 2. třída

Podzimní cvičení- 2. třída

(31.10.2017, 13 fotografií)

Jak se peče chleba-3. třída

Jak se peče chleba-3. třída

Celé dva dny se děti ve 3. třídě věnovaly tématu JAK SE PEČE CHLEBA. První den si ve třídě pověděly jak se chleba připravuje, z čeho se vyrábí, zadělaly si na kvásek a při tom měly možnost i ochutnat chuť kvasnic a nakonec i chleba samotný. Druhý den navštívily žerotínský zámek, kde se seznámily s dřívějí přípravou chleba. (31.10.2017, 60 fotografií)

Podzimní tvoření- 1. třída

Podzimní tvoření- 1. třída

V pondělí 30.10. se v 1. oddělení naší MŠ uskutečnilo podzimní tvoření s dětmi a jejich rodičů. Zúčastněným se podařilo vytvořit příjemnou a tvořivou atmosféru a vlastnoručně vyrobené podzimní dekorace nebo podzimníčky si navzájem pochválili a v těchto dnech zdobí jejich domovy. Děti si tak domů neodnesly jen společně vytvořený výrobek, ale i vzpomínku na hezky prožité odpoledne. Akce přispěla k utužení a prohloubení vztahů mezi naší MŠ, dětmi a jejich rodiči. Už se těšíme na další! (30.10.2017, 37 fotografií)

Zubní hygiena- 3. třída

Zubní hygiena- 3. třída

Děti ze 3. třídy se celý týden v tématu zdravé výživy věnovaly i zubní hygieně. Děti si připoměly , jak správně si čistit zoubky, jak má vypadat zubní kartáček, jaké potraviny jsou pro zoubky zdravé x nezdravé a také si společně vytvořily model úst, kde se učily pojmenovávat zoubky. Kartáček na zuby je teď už náš největší kamarád! (24.10.2017, 9 fotografií)

Podzimní tvíření s rodiči- 4. třída

Podzimní tvíření s rodiči- 4. třída

23. 10 se uskutečnily ve 4. třídě ´´ DÝŇOVÉ SLAVNOSTI´´. Celý den nás provázely aktivity, které byly inspirovány dýní. Děti tvořily papírové dýně ( učily se spolupráce a součinnosti ve skupině, kterou tvořily vždy 4 děti). Naučily se novou písni-5 malých dýní, zatančily si dýní taneček (volná pohybová improvizace). Na odpoledně děti pozvaly své rodiče na slavnost, kde společně tvořili dýňová strašidýlka. Po výstavce v MŠ si děti své výrobky odnesly domů, ale hlavně si odnesly radost a dobrý pocit ze společně prožitého odpoledne. (23.10.2017, 30 fotografií)

Stromy smekly klobouky-4. třída

Stromy smekly klobouky-4. třída

Při každodenní procházce jsme byli svědky, kdy zem byla pokryta listy ze stromů. Listí pokrylo zem a stromům něco chybělo, listy opadaly a obnažily celý strom. Děti zjistily, že některé stromy mají ukrytá tajemství- ptačí hnízda. Sbírali jsme pestré listy různého tvaru, třídili je a určovali, ke kterému stromu patří. A ještě nám zbyla chvilka na dovádění mezi stromy, hru a hledání plodů, které využijeme při tvoření s přírodním materiálem. Přineseme si tak kousek přírody do MŠ. (20.10.2017, 12 fotografií)

Ovocný den- 3. třída

Ovocný den- 3. třída

Ke zvolenému tématu OVOCE A ZELENINA jsme si s dětmi udělali ovocný den. Celý týden se děti seznamovaly s různými druhy ovoce, učily se je poznávat, hledaly v encyklopediích, rozlišovaly zdravé x nezdravé potraviny a také zjistily, že vitamíny v ovoci jsou pro naše tělíčka velmi důležitá. Ve čtvrtek 19.10 si děti donesly ovoce a společně jsme si připravili ovocný salát a z jablíček a hrušek jsme si odšťavnili domácí moštík a tím jsme získali plno vitamínů pro podzimní období. (19.10.2017, 36 fotografií)

Cvičíme se zvířatky II.- 3. třída

Cvičíme se zvířatky II.- 3. třída

Ve středu 18.10 jsme si společně s kamarády ze 4. třídy zacvičili v tělocvičně ZŠ s naším celoročním projektem. Pro děti byla nachystána překážková dráha podle pohádkových postav. Strachový tunel, hod míček, skoky přes obruče, válení sudů, trampolína, žebřiny, sun na lavičce, padák. (18.10.2017, 44 fotografií)

Divadlo- Podzim s veverkou Zrzečkou

Divadlo- Podzim s veverkou Zrzečkou

17. 10 k nám do MŠ zavítalo divadlo OLOMOUC s tématickou maňáskovou pohádkou ´´Podzim s veverkou Zrzečkou´´ (17.10.2017, 8 fotografií)

Život stromů- 3. třída

Život stromů- 3. třída

(12.10.2017, 76 fotografií)

Život stromů-4. třída

Život stromů-4. třída

12.10 byly děti na náštěve v zámku Lešná u VM, kde se zapojily do programu o významu stromů pro člověka. Poznaly léčivé účinky stromů, zahrály si hry a součástí byly ochutnávky, čichové poznávání nebo kreativní tvoření. (12.10.2017, 50 fotografií)

Život stromů-1. třída

Život stromů-1. třída

(12.10.2017, 19 fotografií)

O Šípkové Růžence-4. třída

O Šípkové Růžence-4. třída

Cílem pohádky O Šípkové Růžence je rozvíjet sounáležitost s přírodou a probouzet zájem o zvídavost. Pohádka nás motivovala k pozorování šípků v přírodě a k různým aktivitám(nácvik písně o Růžence, poznávali jsme léčivé účinky šípku, vybrarvovali princeznu, hledali rozdíly mezi keřem a stromem, práce s obrázky a sestavování děje pohádky) (11.10.2017, 9 fotografií)

Slavíme narozeniny Sofinky- 4. třída

Slavíme narozeniny Sofinky- 4. třída

Když se narodíme, je to radostná událost. Je úplně jedno, jestli se narodila holka nebo kluk. V pohádkách přicházejí k narozenému dítěti sudičky. Předpovídají mu, co ho v životě čeká a nemine. My jsme Sofince přáli vše nejlepší! (11.10.2017, 4 fotografií)

Ovoce a zelenina- 1. třída

Ovoce a zelenina- 1. třída

(06.10.2017, 44 fotografií)

Podzimní tvoření s rodiči-3. třída

Podzimní tvoření s rodiči-3. třída

Jedno podzimní čtvrteční odpoledne patřilo rodičům a jejich dětem, kdy společně vytvořili podzimní dekoraci na dveře z přírodnin. Odměnou si každý umělec odnesl svůj výrobek domů a prožil milý tvořivý čas. (05.10.2017, 22 fotografií)

Halloween- 4. třída

Halloween- 4. třída

31.10. jsme s dětmi oslavili svátek Halloween.Vyzdobili jsme třídu papírovými dynemi, kočkami,netopyrky a jinými strasidylky.Vyrobili jsme si obličejové masky a ochutnavali “čarodějnické prsty”.Deti přišly do skolky v prevlecich ,tancovaly a uzivaly si společně radostne dopoledne. (05.10.2017, 19 fotografií)

Drakiáda 2017

Drakiáda 2017

´´Drak už letí, drak už letí, za ním chapci, za ním děti. A všichni se hrnou ven, pouštět draka za městem.´´ Podzim už je tu a s ním tradiční DRAKIÁDA. I tentokrát měla úspěch. Na nedaleké louce se dne 4. 10 odpoledne sešli všichni příznivci létajících draků. Větřík nám přál a dráčci se brzy vznášely ve vzduchu a koukali z oblohy na radostné dětské tváře. Poté byla pro všechny možnost si přijít posedět u táboráku. (04.10.2017, 50 fotografií)

Jak přišel podzim do 4.třídy

Jak přišel podzim do 4.třídy

-kreslime zážitky z drakiady -určíme se rozlišovat stromy,listy a plody -vytváříme společný třídní podzimní strom- otisky listu -vybarvujeme papírové listy a dekorujeme černým fixem -hledáme a vybarvujeme dubové listy z pozadí -plníme domácí úkol a nosime do skolky plody-napr.kastany -vytváříme plošné obrázky z dřívek a kastanu -radujeme se z podzimních barev a "babiho léta" (03.10.2017, 16 fotografií)

Cvičíme se zvířatky I.- 3. třída

Cvičíme se zvířatky I.- 3. třída

Celá 3. třída se zapojila do celoročního projektu *Svět nekončí za vrátky- Cvičíme se zvířatky*. Jedná se o celoroční aktivity pro předškolní děti. Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí. Je důležité v dětech vzbudit zájem o aktivní sportování a vést je k týmové spolupráci. I. úkol: skupinové hry s míči, hod míčem horním a spodním obloukem, hod na koš, chůze po lavičce, přitahování se na laviččce na bříšku a jako zpestření skoky na trampolíně. Už se opět těšíme na další den strávný v tělocvičně. (20.09.2017, 39 fotografií)

Naše začátky v MŠ-3. třída

Naše začátky v MŠ-3. třída

(19.09.2017, 38 fotografií)

Křída 2017- 3. třída

Křída 2017- 3. třída

Každoročně v září se na náměstí koná pro všechny děti akce KŘÍDA pod SVČ FOKUS. (15.09.2017, 19 fotografií)

Křída 2017- 4. třída

Křída 2017- 4. třída

(15.09.2017, 12 fotografií)

Vycházka ke koním- 4. třída

Vycházka ke koním- 4. třída

Děti ze 4. třídy navštívily po prázdninách své oblíbené kamarády, se kterými se setkávají pravidelně při vycházce. (11.09.2017, 6 fotografií)

Zoo- 4. třída

Zoo- 4. třída

(22.06.2017, 52 fotografií)

ZOO- 2. třída

ZOO- 2. třída

(22.06.2017, 19 fotografií)

ZOO- 3. třída

ZOO- 3. třída

(22.06.2017, 57 fotografií)

ZŠ pro MŠ- 4. třída

ZŠ pro MŠ- 4. třída

(21.06.2017, 25 fotografií)

ZŠ pro MŠ- 3. třída

ZŠ pro MŠ- 3. třída

(21.06.2017, 33 fotografií)

ZŠ pro MŠ- 2. třída

ZŠ pro MŠ- 2. třída

(21.06.2017, 16 fotografií)

Divadlo BONBON- O Dášence

Divadlo BONBON- O Dášence

(15.06.2017, 15 fotografií)

Policie- 4. třída

Policie- 4. třída

Děti 4. třídy se zúčastnily dopoledního programu Městské policie Nového Jičína. Program obsahoval ukázky průvodu Policie ČR, zadržení pachatele, vyprošťování osob, na náměstí byl trenažér simulace nárazu při dopravní nehodě, trenažér převrácení vozidla o 360 stupňů. Byla zde k vidění technika Policie ČR, hasičů, záchranné služby, AČR. Děti měly možnost si vše prohlédnout a vykoušet. (14.06.2017, 42 fotografií)

Výročí Městské policie- 3. třída

Výročí Městské policie- 3. třída

(14.06.2017, 43 fotografií)

Sportovní dopoledne pro MŠ- 3., 4. třída

Sportovní dopoledne pro MŠ- 3., 4. třída

(13.06.2017, 69 fotografií)

Zpívánky

Zpívánky

(12.06.2017, 17 fotografií)

skákací hrad 4. třída

skákací hrad 4. třída

(03.06.2017, 13 fotografií)

Hřiště- 4. třída

Hřiště- 4. třída

(02.06.2017, 17 fotografií)

Dětský den

Dětský den

1.6. 2017 se na našem hřišti konal dětský den s rozloučením s předškoláky pod vedením SVČ FOKUS. (01.06.2017, 57 fotografií)

Jednou takhle ve školce....3. třída

Jednou takhle ve školce....3. třída

(01.06.2017, 39 fotografií)

Náměstí- 4. třída

Náměstí- 4. třída

Písně Emila Hradeckého 30. 5 zazněly na náměstí NJ od MŠ Nového Jičína. (30.05.2017, 14 fotografií)

Naši předškoláci

Naši předškoláci

Brzy přijde ten den D, na který jste se tak dlouho připravovaly u nás v MŠ. 1. září zasednete do školních lavic. My Vám všem přejeme mnoho úspěchu ve škole, ať celá svá školní léta prožijete stejně pěkně jako v mateřské škole. Budeme na Vás rádi vzpomínat. Tak školáci...vykročte! (26.05.2017, 17 fotografií)

Besídka DEN MATEK- Řemesla- 3. třída

Besídka DEN MATEK- Řemesla- 3. třída

V úterý 23. 5 se ve 3. třídě konala dlouho očekávaná besídka pro maminky. Děti se celý měsíc pilně připravovaly, aby předaly maminkám ten nejkrásnější dárek- kousek svého talentu. Celá besídka byla v duchu ŘEMESEL. Celou třídou se nesl zpěv např. O mlynáři, O kominíkovi, O muzikantovi, O prodavači na trhu,...písničky byly prokládany básničkami a tanečkami. (23.05.2017, 73 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK- Sloní pohádka

Divadlo SMÍŠEK- Sloní pohádka

(23.05.2017, 15 fotografií)

Besídka 4. třída

Besídka 4. třída

(17.05.2017, 21 fotografií)

Veselé sportovky- 2. třída

Veselé sportovky- 2. třída

(16.05.2017, 17 fotografií)

Sportovky- 3., 4. třída

Sportovky- 3., 4. třída

Každoročně navštěvujeme ZIMNÍ STADION, kde jsou pro děti z MŠ přiravené VESELÉ SPORTOVKY. (05.05.2017, 33 fotografií)

Policie- 4. třída

Policie- 4. třída

Děkujeme za perfektně provedený preventivní program pro naše děti. Program byl obohacen o praktické ukázky, děti měly možnost si vše vyzkoušet, prohlídnout. Do MŠ odcházely plný nových zážitků. (02.05.2017, 31 fotografií)

Divadlo BONBON- Malá čarodějnice

Divadlo BONBON- Malá čarodějnice

V pátek 28. 4 děti putovaly s malou čarodějnicí za paní Láskou a pomáhaly tak zachránit les. Všechno nakonec dobře dopadlo, les byl zachráněn a nemalou zásluhu na tom měly i naše děti, které svým kouzlením a zpěvem čarodějnici vydatně pomáhaly. (28.04.2017, 12 fotografií)

Doprava- 3. třída

Doprava- 3. třída

Měsíc DUBEN je měsícem dopravy a dopravní výchovy. Děti ze 3. třídy se celé dva týdny věnovaly dopravě a naučily se při tom plno důležitých věcí, které by měl znát každý človíček, který vyjde ven na ulici. Získaly základní znalosti při chůzi na chodníku, přecházení přes přechod pro chodce, znají už dopravní značky v okolí MŠ, umí pojmenovat dpravní prostředky a vykoušely si také jízdu autíčkama na vytvořené silnici ve třídě. (26.04.2017, 22 fotografií)

Ekosystém- 2. třída

Ekosystém- 2. třída

(26.04.2017, 5 fotografií)

Ekosystém- 3., 4. třída

Ekosystém- 3., 4. třída

Děti se seznámily s tématikou lesa v jednotlivých hrách, prošly téměr vším, co v lese naleznou- houby, stromy, zvířata, škůdci lesa apod. V příběhu o stromu, který chřadnul si připomenuly co stromy potřebují k životu. V závěru si své nové poznatky znalostí ověřily. Vyrobily si také záložku do knihy se zvířecími stopy a odnesly si domů odlitek zvířecí tlapky. (24.04.2017, 73 fotografií)

Den Země- 3. třída

Den Země- 3. třída

V tomto tématu jsem dětem ukazovaly, jak je důležité si vážit planety, na které žijeme. Vážit si přírody, živočichů a celého přírodního bohatství. Jak jí musíme pomáhat, aby nám zůstala a sloužila ještě mnoho a mnoho let. Děti si během tohoto dne vyzkoušely třídit odpad do správně označených kontejnerů, recyklovaly, malovaly naši zeměkouli, skládaly popelářské auto, malovaly i křídou na chodník a navštívil nás také skřítek Nepořádníček, který nám na krátkou chvíly obrátil třídu vzhůru nohama, ale jelikož máme šikovné děti, které nepořádek rádi nemají, tak zanedlouho celou třídu krásně uklidily a věřte, že takového zlobivého skřítka už ve své třídě nechceme mít a proto si vždy po sobě vše uklidíme, aby se náhodou nevrátil. (20.04.2017, 54 fotografií)

Den otevřených dveří v naší MŠ

Den otevřených dveří v naší MŠ

(20.04.2017, 23 fotografií)

Lešná- Víme co jíme- 3., 4. třída

Lešná- Víme co jíme- 3., 4. třída

Na další návštěvě zámku v Lešné u VM 19. 4 se děti dozvěděly plno zajímavých informací o zdravém jídelníčku ve vzdělávacím programu ´´Víme, co jíme´´. (19.04.2017, 13 fotografií)

Jak si hrajeme- 4. třída

Jak si hrajeme- 4. třída

(15.04.2017, 32 fotografií)

Velikonoční tvoření s rodiči- 3. třída

Velikonoční tvoření s rodiči- 3. třída

Na ´´škaredou středu´´ 12. 4. jsme prožili hezké odpoledne s dětmi a jejich rodiči při velikonočním tvoření. Vyráběli jsme MAŘENKY jako dekoraci na rozkvetlou jarní větvičku. Při vytváření Mařenek každý využil svou představivost a nápady. S čím si neporadily děti, to hravě zvládli rodiče. Děti si odnesly domů velmi pěkné výrobky. (12.04.2017, 21 fotografií)

Velikonoční jarmark-3. třída

Velikonoční jarmark-3. třída

Ve středu 12. 4 jsme jako každý rok navštívili Velikonoční jarmark na námestí NJ pod vedením SVČ Fokus. Děti si prohlédly velikonoční stánky, kde viděly plno velikonočních dekorací, vyrobily si vajíčko jako zápich do květináře, prohlédly si také zdobení vajíček voskem nebo pletení pomlázky. (12.04.2017, 17 fotografií)

Velikonoční jarmark- 4. třída

Velikonoční jarmark- 4. třída

´´Škaredá středa´´ byla pro nás pěkná, protože jsme navštívili velikonoční jarmark na náměstí a tvořivou dílnu SVČ Fokus, kde si děti vyrobily velikonoční vajíčko na špejli a také mohly vidět zdobení kraslic voskem, pletení pomlázky a vyzkoušet si ´´ řechtačky´´. Ve středu si ještě děti pyšně odnesly domů závesnou dekoraci- zajíčka s květinkou, kterou s pomocí p. uč. ve školce vyrobily. (12.04.2017, 43 fotografií)

Velikonoční dílna- 4. třída

Velikonoční dílna- 4. třída

Už tradičně se setkáváme před Velikonocemi i s rodiči a společně tvoříme velikonoční dekorace. Letos to bylo na ´´modré pondělí´´. Děti si malovaly vyfouklá vajíčka a rodiče tvořili z proutí dekoraci, kde společně s dětmi vajíčka pověsili. (10.04.2017, 36 fotografií)

Velikonoční Fokus- 4. třída

Velikonoční Fokus- 4. třída

Po zpívání písní E. Hradeckého jsme navštívili v prostorách Fokusu velikonoční výstavku. Děti si prohlédly výtvarné práce dětí z výtvarných kroužků a kroužků keramiky. (06.04.2017, 13 fotografií)

2. třída

2. třída

(06.04.2017, 9 fotografií)

Zkouška- písně E. Hradecký- 4. třída

Zkouška- písně E. Hradecký- 4. třída

6. 4. proběhla ve SVČ Fokus secvičná zkouška dětí z MŠ Nového Jičína ve zpívání písní E. Hradeckého. Koncem května se uskuteční zpívání na náměstí NJ a to pod vedením sbormistra p. Zajíčka. (06.04.2017, 10 fotografií)

Velikonoce ve městě- 3. třída

Velikonoce ve městě- 3. třída

(06.04.2017, 38 fotografií)

Zdravá 5- 3. a  4.  třída

Zdravá 5- 3. a 4. třída

4. 4 nás navštívila ZDRAVÁ 5- vzdělávací program poskytuje nadační fond Albert. Pragram seznamuje děti s 5 základními zásadami zdravého stravování. (04.04.2017, 56 fotografií)

Zimní stadion- 3. třída

Zimní stadion- 3. třída

Ve čtvrtek 30. 3 děti ze 3. třídy povzbuzovaly na zimním stadioně vyhlášeného sportovce Karla Ligockého, který i tento rok zabojoval a zasloužil si další zápis do české knihy rekordů v disciplíně 100 kilometrů na bruslích a vytvořil tak nový rekord. Děti Karla s nadšením povzbuzovaly a jsme rádi, že u takové příležitosti jsme mohly být. (30.03.2017, 34 fotografií)

Hry ve třídě- 3. třída

Hry ve třídě- 3. třída

Děti ze 3. třídy si rádi hrají se svými kamarády. Každý den je pro nás něčím vyjímečný a užijeme si společně plno zábavy. (24.03.2017, 33 fotografií)

Návštěva předškoláčků 1. třídy ZŠ Dlouhá - 3. a 4. třída

Návštěva předškoláčků 1. třídy ZŠ Dlouhá - 3. a 4. třída

Ve středu 22. 3 předškolní děti nakoukly do vyučovací hodiny 1. tříd u p. uč. Šimurdové a p. uč. Drgové. Během celé hodiny se nám p. uč. věnovaly a připravily si pro nás plno zábavých aktivit. Děti tak měly možnost si nanečisto vyzkoušet to, co je v září čeká a nemine :). Teď už jen zvládnou zápis na ZŠ a hurá do školy! (21.03.2017, 43 fotografií)

Zubní hygiena 21.3

Zubní hygiena 21.3

(21.03.2017, 36 fotografií)

Dopolední hrátky v MŠ- 2. třída

Dopolední hrátky v MŠ- 2. třída

(17.03.2017, 7 fotografií)

Výroba ručního papíru 4. třída

Výroba ručního papíru 4. třída

Celý týden jsme si s dětmi ve 4. třídě povídali o různých materiálech, které nás obklopují, o těžbě a zpracování dřeva a jak a proč šetřit naše lesy. Nejvíce děti zaujalo vyrábění ručního papíru ze starých novin. Děti si své výtvory vyzdobily obrouskovou technikou. (09.03.2017, 15 fotografií)

Divadlo Smíšek 20.3.2017

Divadlo Smíšek 20.3.2017

(08.03.2017, 20 fotografií)

Divadlo Leonka

Divadlo Leonka

Divadlo Leonka nás v MŠ navštívila 8.3.2017 s pohádkou ´´Jak skřítek Vítek roztančil kytičky´´. (08.03.2017, 14 fotografií)

Hry ve třídě 2. třída

Hry ve třídě 2. třída

(08.03.2017, 4 fotografií)

Exkurze u městské policie- 1. třída

Exkurze u městské policie- 1. třída

(06.03.2017, 49 fotografií)

Lešná- Co to tiká 3. třída

Lešná- Co to tiká 3. třída

Děti ze 3. třídy se dne 21.2. vydaly do Lešné u V.M. na vzdělávácí program s názvem "Co to tiká". Seznámily se s různými druhy hodin a časem. (27.02.2017, 42 fotografií)

Domácí zvířata 3. třída

Domácí zvířata 3. třída

S příchodem jara nemužeme s dětmi ve 3. třídě zapomenout na domácí zvířatka. Naučili jsme se nejenom, jak zvířatka vypadají a jaký mají užitek, ale také jaký zvuk vydávají a proč jsou pro nás tak moc důležitá. (23.02.2017, 25 fotografií)

Perníková chaloupka 2. třída

Perníková chaloupka 2. třída

(21.02.2017, 7 fotografií)

Co to tiká - 1.a 4. třída

Co to tiká - 1.a 4. třída

(21.02.2017, 48 fotografií)

Lékař 3. třída

Lékař 3. třída

I nadále se věnujeme s dětmi ve 3. třídě povoláním. A nemohlo chybět jedno z nejdůležitějších. LÉKAŘ. Co takový lékař dělá? Proč ho potřebujeme? Co ke své práci potřebuje? Jaké to je být lékařem? To vše si děti mohly vyzkoušet. Poslech srdíčka stetoskopem děti nadchl nejvíce. (08.02.2017, 20 fotografií)

Mlynář, pekař 3. třída

Mlynář, pekař 3. třída

V rámci vzdělávacího programu si děti ze 3. třídy první únorový týden vyzkoušely být mlynářem a pekařem. Během celého týdne se naučily básničky, písničky o mlynáři a pekaři, zjistily jak se získává mouka a ´´upekly si rohlíčky, preclíky i chleba´´ a také vyzkoušely jak chutná domácí chleba. (31.01.2017, 10 fotografií)

Vánoční besídka - 1.třída

Vánoční besídka - 1.třída

(19.12.2016, 58 fotografií)

Vánoční besídka 4. třída

Vánoční besídka 4. třída

Společný adventní čas prožily děi ze 4. tídy s rodiči na Vánoční besídce. Besídka se nesla v duchu společného muzicírování na různé rytmické nástroje. Příjemnou atmosféru umocnilo ochutnávání cukroví, koláčků a perníčků, které zajistily maminky. (15.12.2016, 44 fotografií)

Vánoční lesní besídka 3.třída

Vánoční lesní besídka 3.třída

Se zimou přichází jeden z nejkrásnějších svátků v roce- Vánoce a proto si děti ze 3. třídy 15.12 připravily Vánoční LESNÍ besídku pro rodiče a své nejbližší. Proměnily se v lesní zvířatka, která zpívala, recitovala i tančila. V příjemné atmosféře jsme strávili krásné odpoledne, které bylo zakončeno rozbalením dárečků od Ježíška. (15.12.2016, 50 fotografií)

Vánoce ve městě 3. třída

Vánoce ve městě 3. třída

Vánoce. Snad ten nejoblíbenější svátek dětí. Vánoční koledy, vůně cukroví, betlém, ozdoby na Vánoční stromeček...v pátek 9. 12 si děti ze 3. třídy připoměly tradice Vánoc na Žerotínském zámku, kde si vyrobily vlastní betlém do třídy, nazdobily perníčky a namalovaly si ozdůbku na Vánoční strom. V příjemné atmosféře Vánoc děti strávily dopoledne a nakonec si vypily šálek teplého čaje a zaplnily bříško domácí vánočkou a cukrovím. (09.12.2016, 33 fotografií)

ZŠ pro MŠ 3. a 4. třída

ZŠ pro MŠ 3. a 4. třída

8.12 se děti ze 3. a 4. třídy naučily pár anglických slovíček (čísla, barvy, školní potřeby). Poděkování patří především dětem ze třetí třídy ZŠ a p. učitelce Šustalové, která si pro naší MŠ každoročně nachystá krátný hudební program v anglickém jazyce. (08.12.2016, 12 fotografií)

Mikuláš v MŠ 3. a 4. třída

Mikuláš v MŠ 3. a 4. třída

Dne 6.12 navštívila děti dlouho očekávaná návštěva. S tichostí a plní očekávání děti čekaly na příchod Mikuláše, andílků a čertů. Po přednesení básniček, zazpívání písní a zatanení tanečku byly děti obdarování sladkým MIKULÁŠSKÝM balíčkem. (06.12.2016, 19 fotografií)

Slavnostní otevření hřiště

Slavnostní otevření hřiště

(05.12.2016, 19 fotografií)

Mikuláš na náměstí 3. třída

Mikuláš na náměstí 3. třída

5. 12 se děti vypravily na Masarykovo náměstí, kde se pro ně konala zábavná akce DEN S MIKULÁŠEM. (05.12.2016, 19 fotografií)

Mikuláš na náměstí 4. třída

Mikuláš na náměstí 4. třída

(05.12.2016, 24 fotografií)

Podzimní tvoření s rodiči- 3. třída

Podzimní tvoření s rodiči- 3. třída

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období, především pro děti ze 3. třídy. Příroda nám nabízí plno využití právě pro tvoření z přírodnin. Společně s rodiči, prarodiči si děti dne 3.11 odnesli domů kousek podzimu. Tvořila se podzimní vázička z přírodnin a růžičky z listí, které už nejednou měly velký úspěch. Děkujeme všem maminkám i babičkám. (03.11.2016, 24 fotografií)

Odpoledne s koníky

Odpoledne s koníky

(01.11.2016, 30 fotografií)

Divadlo Leonka - U modré tůňky

Divadlo Leonka - U modré tůňky

(27.10.2016, 45 fotografií)

Podzimní tvoření s rodiči - 4. třída

Podzimní tvoření s rodiči - 4. třída

(26.10.2016, 27 fotografií)

Vlaštovičky - 4. třída

Vlaštovičky - 4. třída

(20.10.2016, 12 fotografií)

Lešná- po stopách zámeckých zahradníků 3. třída

Lešná- po stopách zámeckých zahradníků 3. třída

Děti se dne 19.10 vydaly po stopách zámeckého zahradníka na zámku v Lešné u VM. S paní zahranicí plnily různé úkoly a především se dozvěděly plno užitečných informací o stromech, kytičkách a o různých přírodninách, které v zámecké zahradě můžeme vidět. Celou výpravu s námi byl krteček, který nám pomáhal při plnění úkolů. (19.10.2016, 28 fotografií)

Bramboráky - 4. třída

Bramboráky - 4. třída

(13.10.2016, 7 fotografií)

bramboráčky 4. třída

bramboráčky 4. třída

(13.10.2016, 19 fotografií)

tělocvična

tělocvična

(11.10.2016, 18 fotografií)

Dramatizace pohádky O budce 3. třída

Dramatizace pohádky O budce 3. třída

Všechny děti mají rády pohádky a proto děti ze 3. třídy si v pondělí 10.10 zahrály na herce a nachviličku se staly zvířatky z jedné z oblíbených pohádek O BUDCE. Dramatizace je nejen velmi bavila, ale společně si i užily spoustu legrace, když se proměnily jako MYŠKA HRABALKA, ŽABKA KUŇKALKA, ZAJÍČKEK UŠÁČEK, LIŠKA RYŠKA, VLČEK ŠEDÝ KRČEK A MEDVĚDA VŠECHNOSNĚD. (10.10.2016, 15 fotografií)

Pečení štrúdlů a moštování jablek 4. třída

Pečení štrúdlů a moštování jablek 4. třída

Když maminka upekla Palečkovi koblížek a on si na něm moc pochutnal, rozhodli jsme se, že si taky něco upečeme. V tomto podzimním období si povídáme o dozrávání ovoce a zeleniny na zahrádce. Seznamujeme se s různými druhy ovoce a zeleniny. Děti donesly ovoce, společně jsme se rozhodli, že si upečeme jablečný štrúdl a zapili ho jablečným moštem. (06.10.2016, 50 fotografií)

Polytechnika 3. třída

Polytechnika 3. třída

(03.10.2016, 10 fotografií)

PROJEKT- Ovocný den 3. třída

PROJEKT- Ovocný den 3. třída

Celý den se v rámci celoročního projektu OVOCE A ZELENINA děti seznamovaly s podzimním ovocem. Básničky o jablíčku, hrušce a švestce, písničky s orffovými nástroji, grafomotorické cvičení, pohybové hry, dramatizace pohádky, příprava ovocného salátu a jablíčkového moštu si děti vyzkoušely v průběhu celého dne. Moc děkujeme rodičům za přinesení ovoce na ovocný salát, který dětem nejen chutnal, ale také doplnily zásobu vitamínků na blížící se sychravé počasí. (29.09.2016, 21 fotografií)

Kámen v pravěku 3. třída

Kámen v pravěku 3. třída

26. 9 ráno děti vyrazily autobusem směr Valašské Meziřící na vzdělávací program KÁMEN V PRAVĚKU. Během programu se děti dozvěděly plno zajímavých informací o době pravěku. (26.09.2016, 32 fotografií)

Kámen v pravěku 4. třída

Kámen v pravěku 4. třída

V září 26.9 se naše třída zúčastnila vzdělávacího programu KÁMEN V PRAVĚKU. Kde si děti vyzkoušely jak se mlelo obilí, jak dlouho trvalo než se namlelo kilo mouky, ochutnávaly jak mouka, kterou si namlely chutnala. Vyzkoušely si nástroje, které pračlověk potřeboval ke své práci. (26.09.2016, 69 fotografií)

Výstava drobného zvířectva 3. třída

Výstava drobného zvířectva 3. třída

V pátek 23. 9 děti navštívily VÝSTAVU DROBNÉHO ZVÍŘECTVA v Loučce. (23.09.2016, 24 fotografií)

Výstava zvířat 4. třída

Výstava zvířat 4. třída

V pátek 23.9 nás pozvala místní organizace Českého svazu chovatelů NJ- Loučka na místní výstavu drobného zvířectva. Děti měly možnost prohlédnout si různé druhy domácíh zvířectva od králíků počínaje až holuby konče. Cestou zpátky se děti proběhly , poznávaly blízké okolí MŠ a plnily různé pohybové úkoly. (23.09.2016, 33 fotografií)

Smíšek - Umňoukaný štěkací příběh

Smíšek - Umňoukaný štěkací příběh

(19.09.2016, 14 fotografií)

Křída 2016 3. třída

Křída 2016 3. třída

V pátek 16. 9 se děti vydaly na náměstí v Novém jičíně. Měly jeden úkol- namalovat plno obrázků křídou. Jelikož křídy nás baví, tak zanedlouho se náměstí začlo plnit krásnými barevnými obrázky. (16.09.2016, 23 fotografií)

hrátky v herně

hrátky v herně

Hrátky v herně 1.třída (16.09.2016, 7 fotografií)

Křída 2016 4. třída

Křída 2016 4. třída

V pátek 16. 9 jsme se zúčastnili koždoroční tradiční akce KŘÍDA 2016, která se konala pod SVČ FOKUS. Letošní téma bylo ´´Co rád(a) podnikám, když mám volný čas...´´ (16.09.2016, 49 fotografií)

Pokus č.1   4. třída

Pokus č.1 4. třída

Celý školní rok budou děti ze 4. třídy experimentovat. Připraveny jsou různé pokusy, které se prolínají s třídním vzdělávacím plánem a se světem klem nás. V září jsme měli téma PALEČEK A JEHO KAMRÁDI. Při čtení pohádky děti velmi zajímalo, jak ten Koblížek tak krásně mamince vykynul. Tak jsme udělali pokus s kouzelným práškem. Výsledek pokusu si zde můžete prohlédnout. (15.09.2016, 11 fotografií)

návštěva hřiště

návštěva hřiště

(09.09.2016, 17 fotografií)

Profile Photos

Profile Photos

Album for profile photos (09.09.2016, 1 fotografií)

Pavučina přátelství 4. třída

Pavučina přátelství 4. třída

Na začátku šk. roku jsme s dětmi přemýšleli co je to vlastně přátelství. Usadili jsme se společně do kruhu na koberec a navzájem si posílali klubíčko, každý řekl o svém kamarádovi něco pěkného. Tak nám vznikla pavučina přátelství. (09.09.2016, 5 fotografií)

Skákací hrad

Skákací hrad

Skákací hrad nám byl zapůjčen realitní kanceláří REMAX - Martin Ščerba. Tímto mockrát děkujeme. (07.07.2016, 10 fotografií)

Výtvarná soutěž- Western a koně očima dětí

Výtvarná soutěž- Western a koně očima dětí

Děti ze 3. a 4. třídy se zúčastnily výtvarné soutěže- Western a koně očima dětí. Děti ze 3. třídy- Eliška Randýsková, Lukášek Pustějovský a Nikolasek Hykš, ze 4. třídy- Verunka Honešová postoupily do semifinále a byly pozvány do Suchdolu nad Odrou na vyhlášení finále 18.6.2016. Děti si užily INDIÁNSKÉ DOPOLEDNE a byly odměněny dárkem a diplomem. Výtvarníci ze 3. třídy vyhrály III. místo a tímto jim moc gratulujeme a těšíme se na další podobné výtvarné soutěže. :) (01.07.2016, 10 fotografií)

Rozloučení se školkou

Rozloučení se školkou

(29.06.2016, 79 fotografií)

Dětské hřiště+ Vysvědčení 3. třída

Dětské hřiště+ Vysvědčení 3. třída

Návštěva dětského hřiště v Loučce a k tomu sladká odměna spolu s Vysvědčením za ukončený školní rok 2015/2016. Všem dětem i rodičům přejeme krásné prázdniny! P. uč. Kačka a Káťa (28.06.2016, 17 fotografií)

Plavání 10. lekce

Plavání 10. lekce

Poslední lekci plavání si děti velmi užily. Plnily různé úkoly, závodily, překonávaly různé překážky. Všichni na památku dostaly Mokré vysvědčení :-)) (24.06.2016, 7 fotografií)

In-line bruslení 9. lekce

In-line bruslení 9. lekce

Děti si poslední bruslení před prázdninami velmi užily, osvojily si a zdokonalily si pohybové dovednosti na In-line bruslích. Zažily při tom hodně legrace a těší se, že svě zkušenosti a umění uplatní o letních prázdninách. (24.06.2016, 16 fotografií)

Den trpaslíků - 2.třída

Den trpaslíků - 2.třída

(23.06.2016, 3 fotografií)

Dopravka na dopravním hřišti - 1. třída

Dopravka na dopravním hřišti - 1. třída

(21.06.2016, 31 fotografií)

Dopravka na dopravním hřišti - 4. třída

Dopravka na dopravním hřišti - 4. třída

(21.06.2016, 25 fotografií)

ZOO Lešná 3. třída

ZOO Lešná 3. třída

Příjemně strávený den se zvířatky v ZOO Lešná (21.06.2016, 41 fotografií)

Dopravní výchova ve 3. třídě

Dopravní výchova ve 3. třídě

(21.06.2016, 27 fotografií)

Aktivity EXPO - 1.,2.,3.,4. třída

Aktivity EXPO - 1.,2.,3.,4. třída

(17.06.2016, 118 fotografií)

Plavání 9. lekce

Plavání 9. lekce

(17.06.2016, 11 fotografií)

In-line bruslení 8. lekce

In-line bruslení 8. lekce

(17.06.2016, 14 fotografií)

Výlet do ZOO

Výlet do ZOO

(15.06.2016, 45 fotografií)

ZOO Lešná - 4. třída

ZOO Lešná - 4. třída

(15.06.2016, 69 fotografií)

Plavání 8. lekce

Plavání 8. lekce

(10.06.2016, 13 fotografií)

In-line bruslení 7. lekce

In-line bruslení 7. lekce

(10.06.2016, 9 fotografií)

Dopravní výchova+ Den bez úrazu 3. třída

Dopravní výchova+ Den bez úrazu 3. třída

V rámci vzdělávacího programu se děti ze 3. třídy seznamovaly s dopravou a bezpečností silničního provozu. Celé dva týdny jsme zakončili návštěvou p. Janury ze RZS, který si pro nás a naše kamarády z 1. a 2. tříd ZŠ připravil odbornou přednášku na téma PRVNÍ POMOC. Dále následovala návštěva náměstí, kde se konala akce DEN BEZ ÚRAZU. (09.06.2016, 33 fotografií)

Den bez úrazu - 4. třída

Den bez úrazu - 4. třída

Děti ze 4. třídy prožily naučné dopoledne o zdraví s názvem Den bez úrazu, kde se dozvěděly spoustu užitečných informaci o tom jak se má postupovat, když se stane nějaký úraz. (08.06.2016, 36 fotografií)

Den bez úrazu - 1. třída

Den bez úrazu - 1. třída

Ve středu proběhla na Masarykově náměstí akce nazvaná Den bez úrazu. Děti se zde seznámily s prací hasičů, záchranařů, policajtů... Viděly výcvik psů, projely se na koloběžkách a plnily různé úkoly. (08.06.2016, 9 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK

Divadlo SMÍŠEK

Dnes nás navštívilo Divadlo Smišek s pohádkou "Pohádkové cestování". (07.06.2016, 5 fotografií)

Plavání 7. lekce

Plavání 7. lekce

(03.06.2016, 9 fotografií)

In-line bruslení 6. lekce

In-line bruslení 6. lekce

(03.06.2016, 12 fotografií)

Dětský den

Dětský den

Celý čtvrteční den jsme slavili už od rána Den děti. Ráno jsme skotačili na skákacím hradu, který nám zapůjčila maminka od Julinky Š. Odpoledne jsme plnili různé úkoly, které pro nás připravil Fokus. Děti si oslavu moc užily. (02.06.2016, 55 fotografií)

Výlet do zámku Lešná u Valašského Meziříčí - 1., 2., 3., 4. třída

Výlet do zámku Lešná u Valašského Meziříčí - 1., 2., 3., 4. třída

Děti si užily radostné, pohodové dopoledne na zámku, kde se setkaly s pohádkovými bytostmi a staly se součástí děje pohádky. (31.05.2016, 93 fotografií)

Oslava narozenin 2.třída

Oslava narozenin 2.třída

Zasílám pár fotek 2.třídy Oslava narozenin Davídek a Mimoni. Letíme balónem ,tvorba dětí druhého oddělení,,Sluníček" (31.05.2016, 4 fotografií)

ZPÍVÁME PÍSNIČKY MIROSLAVA RAICHLA

ZPÍVÁME PÍSNIČKY MIROSLAVA RAICHLA

(31.05.2016, 6 fotografií)

Plavání 6. lekce

Plavání 6. lekce

(27.05.2016, 11 fotografií)

In-line bruslení 5. lekce

In-line bruslení 5. lekce

(27.05.2016, 9 fotografií)

Poslední hodina piškotku

Poslední hodina piškotku

(26.05.2016, 5 fotografií)

Hudební představení- Já nic, já muzikant

Hudební představení- Já nic, já muzikant

(25.05.2016, 14 fotografií)

Výlet vlakem  - 1. třída

Výlet vlakem - 1. třída

Ve středu jsme si udělali s dětmi výlet vlakem do Suchdolu nad Odrou. Mnohé z dětí cestovaly poprvé vlakem, takže to pro ně byl velký zážitek. Prohlédli jsme si nádraží v Suchdole n.O., vlaky a koleje. Všem se výlet moc líbil. (25.05.2016, 18 fotografií)

Besídka 2.třída

Besídka 2.třída

Besídka proběhla v pohádkovém duchu.Dramatizace Červené Karkulky v moderním pojetí a taneční vystoupení na lidovou notu .Děti předvedly, co se naučily společně s kamarády ze druhé třídy. (24.05.2016, 6 fotografií)

Plavání 5. lekce

Plavání 5. lekce

(20.05.2016, 13 fotografií)

In-line bruslení 4. lekce

In-line bruslení 4. lekce

(20.05.2016, 13 fotografií)

JUST DANCE 2016

JUST DANCE 2016

(19.05.2016, 16 fotografií)

Veselé sportovky 3 a 4 třída

Veselé sportovky 3 a 4 třída

3. a 4. třída se v rámci hesla "Ve zdravém těle zdravý duch" zapojila do programu Veselé sportovky. Děti zde sportují v netypickém prostředí pod vedením zkušených trenérů. (18.05.2016, 31 fotografií)

DOD u hasičů 3. třída

DOD u hasičů 3. třída

(18.05.2016, 30 fotografií)

Den Země 3. třída

Den Země 3. třída

(18.05.2016, 19 fotografií)

Návštěva hasičů

Návštěva hasičů

(13.05.2016, 18 fotografií)

Plavání 4.lekce

Plavání 4.lekce

(13.05.2016, 21 fotografií)

Veselé sportovky pro děti ze školky - 1. třída

Veselé sportovky pro děti ze školky - 1. třída

S dětmi jsme navštívili zimní stadion, kde pro ně byly připraveny různé aktivity, jako skákací hrad, trampolína, šlapací motokáry, tříkolky, koloběžky, opičí dráha, obří molitanová stavebnice a pohybové hry s trenéry hokeje. Dětem se akce moc líbila a těšíme se na další. (12.05.2016, 25 fotografií)

Besídka pro maminky 3. třída

Besídka pro maminky 3. třída

Ve středu 11. 5. 2016 jsme ve 3. třídě oslavili svátek matek besídkou. Hlavním tématem byli mravenečci a berušky. Zazněly písničky, básničky, děti zahrály pohádku "Polámal se mraveneček", kde zazářila beruška Ivetka. Závět besídky patřil taneční kreaci na píseň "Ferda kabrňák". Celá besídky se líbila nejen rodičům, ale i děti byly pyšné na svůj výkon. (11.05.2016, 34 fotografií)

ZPÍVÁME PÍSNIČKY MIROSLAVA RAICHLA

ZPÍVÁME PÍSNIČKY MIROSLAVA RAICHLA

Děti ze 4. třídy a část dětí ze 3. třídy se zúčastní akce " Zpíváme písničky Miroslava Raichla ". Akce se bude konat 31.5.2016 na Masarykově náměstí v Nověm Jičíně. Srdečně zveme všechny rodiče. Přij'dte nás podpořit. (08.05.2016, 1 fotografií)

Plavání 3. lekce

Plavání 3. lekce

(06.05.2016, 15 fotografií)

In-line bruslení 3. lekce

In-line bruslení 3. lekce

(06.05.2016, 12 fotografií)

Návštěva dětského hřiště 1.třída

Návštěva dětského hřiště 1.třída

(29.04.2016, 8 fotografií)

In-line bruslení 2. lekce

In-line bruslení 2. lekce

(29.04.2016, 6 fotografií)

Čarodějnický rej

Čarodějnický rej

(28.04.2016, 96 fotografií)

Den Země - 4. třída

Den Země - 4. třída

Oslava Dne Země 22.4.2016 v rámci svátku Dne Země se naše děti zúčastnily oslav na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Čekalo je tam mnoho aktivit, které musely zvládnout a vyřešit. Prožily chvíle, které budou pro ně velkým poučením. Tato oslava s ekologickou tématikou plnou zábavy a nevšedních zážitků pokračovala během dalšího týdne v MŠ. Děti s p. učitelkami si povídaly o životě na Zemi, prohlížely si encyklopedické knihy o Vesmíru a Zemi, skládaly puzzle, řešily drobné úkoly a některé si troufly vyjádřit svá přání ke "Dni Země". (22.04.2016, 39 fotografií)

Máš pod kloboukem ?

Máš pod kloboukem ?

Děti ze 4. třídy navštívily edukační program "Máš pod čepicí?". Program seznámil děti s historií módy a unikátní sbírkou klobouků. Naše děti si své poznatky procvičily na třech stanovištích. Na interaktivním monitoru si zkusily býti módním návrhářem, vyrobily a vyzdobily si svůj klobouček, který si odnesly s sebou do mateřské školy, děti byly seznámeny s pracovním postupem výroby klobouků prostřednictvím vystavené dobové dílny z továrny Tonak. Závěrem společně navrhly klobouk, který bude zařazen do soutěže o nejkrásnější klobouk (21.04.2016, 48 fotografií)

Cukráři - 1. třída

Cukráři - 1. třída

Děti se seznámily s profesí cukráře a zahrály si na něj. (05.04.2016, 11 fotografií)

Hra na lékaře 1.třída

Hra na lékaře 1.třída

První dubnový den se děti z 1.třídy seznámily s povoláním lékaře. Vytvořili operační sál, kde si vyzkoušeli vyšetřit pacienta s asistencí zdravotní sestry a někteří si vyzkoušeli, jaké to je být pacientem. (01.04.2016, 14 fotografií)

Velikonoce v III. třídě

Velikonoce v III. třídě

(24.03.2016, 30 fotografií)

Spolupráce mateřské školy se ZŠ Dlouhá 56

Spolupráce mateřské školy se ZŠ Dlouhá 56

Jsou svátky a dny, o nichž mnozí nevědí. A jsou takové, kterých se někteří lidé nechtějí vzdát. Mezi ně patří i Den učitelů. Naše děti z MŠ společně s žákyněmi ze Základní školy Dlouhá 56 připravily pro paní učitelky milé překvapení ve formě přáníčka, které s jejich pomocí společně vytvořili. (23.03.2016, 27 fotografií)

Vítání jara - Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Vítání jara - Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Děti se zúčastnily programu Velikonoční zvyky. Dozvěděly se, proč a jak se slaví Velikonoce. Co nesmí chybět na svátečním stole, tradice naše i cizí, tajemství barvení. Co dělají na jaře lidé, zvířata, rostliny. Vyzkoušely si staré dětské hry a výrobu Moreny. Zahrály si hudební pohádku. (18.03.2016, 65 fotografií)

Vítání jara - Zámek Lešná u Valašského Meziříčí 1.třída

Vítání jara - Zámek Lešná u Valašského Meziříčí 1.třída

Děti se zúčastnily programu Velikonoční zvyky. Dozvěděly se, proč a jak se slaví Velikonoce. Co nesmí chybět na svátečním stole, tradice naše i cizí, tajemství barvení. Co dělají na jaře lidé, zvířata, rostliny. Vyzkoušely si staré dětské hry a výrobu Moreny. Zahrály si hudební pohádku. (18.03.2016, 51 fotografií)

Velikonoční tvoření - 2. třída

Velikonoční tvoření - 2. třída

Velikonoční tvoření proběhlo v hojném počtu. Přišli za námi maminky, tatínci i babičky a společnými silami si nazdobili vajíčka a jarní větvičky. (17.03.2016, 8 fotografií)

Velikonoční tvoření - 1. třída

Velikonoční tvoření - 1. třída

Ve čtvrtek 17.3.2016 jsme si s dětmi a jejich rodiči užili velmi příjemné odpoledne, kde jsme si společně vytvořili velikonoční vajíčka, košíčky, kačenky do květináčů,.. (17.03.2016, 9 fotografií)

Velikonoční dílna - 4. třída

Velikonoční dílna - 4. třída

Ve středu jsme se konečně dočkali Velikonočního tvoření s maminkami a tatínky. Podívejte se, co jsme vytvořili. (16.03.2016, 23 fotografií)

Chytrá hračka - Aktivně životem o.p.s. - 4. třída

Chytrá hračka - Aktivně životem o.p.s. - 4. třída

Děti se zúčastnily interaktivní výstavy, tentokrát s názvem "Chytrá hračka aneb škola hrou" Hravá výstava byla umístěna v Muzejním a galerijním centru, jižního křídla zámku Žerotínu ve Valašském Meziříčí. Výstava představila nejzajímavější vzdělávací hry a hračky. Naše děti si vyzkoušely smyslové hračky, Montessori hračky, dřevěné hračky, kinetický písek, elektronické hračky, logické hry, stavebnice, pocitový chodníček, obří stavebnice a další. (14.03.2016, 62 fotografií)

Vynášení Moreny 2. a 3. třída

Vynášení Moreny 2. a 3. třída

Podle tradice se pátou neděli, od Popeleční středy, obvykle vynáší Morena. Tento symbol zimy se vhazuje do vody a s radostí se očekává příchod jara. Tuto tradici uskutečnily také děti z druhého a třetího oddělení. Ve čtvrtek 10.3 se vydaly k blízkému potůčku. Cestou se děti střídaly v nesení Moreny. Básničkou ´´ Zimo, zimo, táhni pryč,…´´ jsme se s Morenou rozloučili, vhodili jí do vody a pozorovali, jak ji unáší proud. (10.03.2016, 10 fotografií)

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Rodiče s dětmi, kteří mají zájem o zapsání dítěte do mateřské školy, měli možnost v dopoledních i odpoledních hodinách navštívit jednotlivé třídy a shlédnout pedagogy i děti při běžných pracovních činnostech. Všechni se mohly do různých činnosti zapojit a vyzkoušet si nabízené aktivity. Mnohé děti se zapojily prakticky, jiné jen z povzdálí přihlížely. (07.03.2016, 32 fotografií)

Vojenský den 3.třída

Vojenský den 3.třída

V pondělí 29.2 se děti ze třetího oddělení proměnily ve vojáky a vojačky. Vojenské oblečení, barety, maskovací kukly, vojenská rozcvička, plazení s překážkami, vojenský pochod, maskování obličejů. To vše si děti vyzkoušely a celý dopolední program je velmi zaujal a bavil. Už se všichni společně těšíme na brzkou návštěvu opravdového vojáka, který nám ukáže, jak vypadá vojenský den. (29.02.2016, 23 fotografií)

Máš pod čepicí - 1.třída

Máš pod čepicí - 1.třída

(24.02.2016, 27 fotografií)

Švadlenka

Švadlenka

Děti ze 4. třídy si zahrály na švadlenky. Paní učitelka přinesla dětem ukázat šicí stoj. Děti si prohlédly šicí stroj, zkusily si pojmenovat jeho části, poslouchaly zvuk šicího stoje. Švadlenka si připravila látku, nastříhala ji, našpendlila a přešila. Děti seděly kolem stolu a pomáhaly švadlence posouvat po stole látku. Společně vytvořili pytlík na kuličky. (24.02.2016, 13 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK

Divadlo SMÍŠEK

(15.02.2016, 5 fotografií)

Návštěva 1.třídy

Návštěva 1.třídy

V pondělí 25.1.2016 budoucí prvňáci navštívili 1. třídu. Celou první vyučovací hodinu se předškoláci učili stejně jako jejich kamarádi z 1.C. Hláskování, vytleskávání slabik, poznávání písmenek na začátku slova, písmeno A, ukázka čtení ... To vše si naši předškoláci mohli vyzkoušet a ukázat, co už umí. Všem dětem z 1.C i paní učitelce děkujeme. (25.01.2016, 24 fotografií)

Španělská kaple - 3. a 4.třída

Španělská kaple - 3. a 4.třída

V pátek 15.1.2016 se děti 3. a 4.třídy vypravily navštívit historickou památku Nového Jičína - Španělskou kapli, kde shlédly pohyblivý betlém. Připomněly si nejen povánoční čas, ale také příchod Tří králů. (15.01.2016, 15 fotografií)

Maškarní ples s Hopsalínem

Maškarní ples s Hopsalínem

Brzy bude velký bál hurá je tu karneval. V pondělí 11.1.2016 nás ve školce navštívil klaun Hopsalín se svými kamarády Olafem a Minnie. Děti se celý týden těšily na maškarní ples. Pečlivě se na něj připravovaly, vyráběly si masky, malovaly, kreslily, stříhaly a lepily :-). Klaun Hopsalín si pro děti připravil různé soutěže a hry. Všichni jsme si společně zatancovali. (11.01.2016, 76 fotografií)

Tři králové v 1. třídě

Tři králové v 1. třídě

(06.01.2016, 10 fotografií)

Tři králové - 2. třídě

Tři králové - 2. třídě

(06.01.2016, 1 fotografií)

Vánoce ve 3.třídě

Vánoce ve 3.třídě

"Vánoce, Vánoce přicházejí,..." "Pojďme spolu do Betléma,..", "Nesem Vám noviny,.."a plno dalších vánočních koled si děti ve 3.třídě zazpívaly v pátek při vánočním dni stráveném společně s p.učitelkami. Od rána vládla všude vánoční nálada s vůní cukroví. Celá třída se ponořila do atmosféry Vánoc. Rozbalovaly se dárečky od Ježíška, jedlo se cukroví s teplým čajíkem, hrály vánoční koledy, zapalovaly se prskavky a pouštěly se lodičky ze skořápek. Všem rodičům děkujeme za zpříjemnění dne přineseným cukrovím. (18.12.2015, 48 fotografií)

Živý Betlém na náměstí

Živý Betlém na náměstí

Ve čtvrtek 17.12.2015 jsme byli na náměstí podívat se na živý Betlém. Děti si nejen prohlédly výjev, ale také se pozdravily s andělem, který svatou rodinu a jejich doprovod na náměstí přivedl a děti obdaroval obrázky. Děti si prohlédly i zvířátka v přilehlé ohradě. Putování do Betléma se dětem líbilo. (17.12.2015, 18 fotografií)

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

(10.12.2015, 54 fotografií)

Vánoce ve městě 4. třída

Vánoce ve městě 4. třída

(09.12.2015, 48 fotografií)

Mikuláš ZŠ a MŠ

Mikuláš ZŠ a MŠ

I děti ze základní školy Dlouhé, z 9. třídy, si pro nás připravily Mikuláše s čerty a anděly. Naše děti jim zazpívaly, zatancovaly a poté si zatancovali všichni společně i Mikulášem a jeho družinou. (08.12.2015, 13 fotografií)

Mikuláš ve městě

Mikuláš ve městě

Jako každý rok si pro MŠ Focus Nový Jičín připravil dopoledne s Mikulášem na náměstí našeho krásného města. Děti si zasoutěžily, obcházely jednotlivá stanoviště, kde nás vždy přivítali andělé. Pro všechny děti z mateřských škol byl k dispozici i kolotoč. Navštívil nás Mikuláš s čerty a anděly, se kterými jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledy. Dopoledne jsme si velice užili a při návratu do školky na nás čekalo sladké překvapení v podobě adventního kalendáře. (04.12.2015, 45 fotografií)

Vánoce ve městě 2.třída

Vánoce ve městě 2.třída

(30.11.2015, 4 fotografií)

Ptáci v zimě

Ptáci v zimě

Již tradičně jsme navštívili zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Tentokrát se jednalo o téma "Ptáci v zimě". Děti si mohly prohlédnout obrázky a vycpaniny ptáků, které můžeme vidět v zimě na krmítku. Poslechly si hlasy ptáků a zahrály si ptačí hry. Dále se naučily, čím ptáky přikrmovat v zimě,aby neumřeli hlady. A na závěr si vytvořily tuková krmítka pro ptáčky, kde se tuk vylil do formiček vysypaných zrním. (18.11.2015, 137 fotografií)

Máš pod čepicí

Máš pod čepicí

V pátek 13.11. děti ze třetího oddělení navštívily Žerotínský zámek, kde byl pro ně připraven vzdělávací program " Máš pod čepicí ". Celý program se nesl v duchu tradicí klobouků. Děti si zde mohly prohlédnout vystavenou expozici klobouků.Dále v rozdělených týmech si vyrobily vlastní kloboučky, dozvěděly se zajímavé informace o výrobě klobouků skládaly puzzle, hrály pexeso a pomocí interaktivní obrazovky se staly na chvíli stylisty a vytvářeli si různé varianty oblečení a klobouků. Dětem se dopoledne moc líbilo a těší se na další podobné akce. (13.11.2015, 35 fotografií)

Martin na bílém koni

Martin na bílém koni

Ve středu 11.11.2015 v odpoledních hodinách nás přijel navštívit Martin na bílém koni. Nejprve však rodiče s dětmi museli obejít jednotlivá stanoviště, kde Martinovi ukázali svou zdatnost. Dále se děti mohly povozit na ponících, aby si samy vyzkoušely, jaký krásný pohled nabízí koňský hřbet. Po splnění všech úkolů konečně přijel Martin. Následoval průvod v čele s Martinem a za ním šly děti s rodiči, osvětleni lucerničkami a lampióny. každy z návštěvníků si mohl upéct husu ( špekáčky ). Tímto mockrát děkujeme všem, kteří se na akci podíleli : manželé Elicerovi paní Mišunová kolektiv MŠ a také všem zúčastněným, bez vás by se tato akce nekonala. :-) (11.11.2015, 228 fotografií)

Artistic magic show

Artistic magic show

(09.11.2015, 16 fotografií)

Divadlo SMÍŠEK

Divadlo SMÍŠEK

Jako každý měsíc nás i nýní navštívilo divadlo. Tentokrát to bylo divadlo Smíšek s pohádkou Čert a Káča. (05.11.2015, 10 fotografií)

Podzimní tvoření 2.třída

Podzimní tvoření 2.třída

Tvoření s rodiči pod názvem LISTŇÁCI A BRAMBORÁCI se uskutečnilo ve čtvrtek 5.11. odpoledne. Děti se připravovaly a velice se těšily, jak si společně s rodiči vytvoří podzimní strašidlo. Bramboráci však nepůsobili nijak strašidelně, spíše připomínaly pohádkové postavy..... Již v předstihu jsme se naučili novou písničku, sbírali listy,z brambor jsme vytvořili bramborová tiskátka a nesměla chybět báseň Brambora.... (05.11.2015, 11 fotografií)

Podzimní tvoření 1.třída

Podzimní tvoření 1.třída

S rodiči i s dětmi jsme si užili nádherné odpoledne plné zábavy a smíchu. Společně jsme vytvořili velmi pěkné výrobky z přírodních materiálů ( listí, šípků, kaštanů,.. ). Mockrát Vám všem děkujeme za příjemnou atmosféru. (04.11.2015, 18 fotografií)

Podzimní tvoření 4.třída

Podzimní tvoření 4.třída

Děti se celé dopoledne nedočkavě těšily na příchod svých rodičů, babiček, dědečků, s nimiž si odpoledne společně vytvořily "bramboráčky" z přírodnin. Celé toto odpoledne se neslo v duchu příjemné atmosféry a vůně podzimní přírody. (03.11.2015, 13 fotografií)

Podzimní tvoření 3.třída

Podzimní tvoření 3.třída

Tvroba růžiček z listí se nám velmi povedla. Děkujeme tímto všem zúčastněným rodičům s dětmi za příjemné odpoledne. (03.11.2015, 15 fotografií)

bruslení 7.10.2015

bruslení 7.10.2015

(27.10.2015, 48 fotografií)

24. září 2015

24. září 2015

Drakiáda a skákací hrad část druhá (30.09.2015, 42 fotografií)

25.9.2015 expozice Laudon III. oddělení

25.9.2015 expozice Laudon III. oddělení

(29.09.2015, 15 fotografií)

24.9.2015 Draci a hrad III. oddělení

24.9.2015 Draci a hrad III. oddělení

(29.09.2015, 43 fotografií)

15.9.2015.Křída II. třída

15.9.2015.Křída II. třída

(21.09.2015, 8 fotografií)

15.9.2015 KŘÍDA III. třída

15.9.2015 KŘÍDA III. třída

(21.09.2015, 35 fotografií)

Křída, 1.třída

Křída, 1.třída

(18.09.2015, 14 fotografií)

Křída, 4.třída

Křída, 4.třída

(18.09.2015, 30 fotografií)

Zábavné dopoledne

Zábavné dopoledne

(01.07.2015, 99 fotografií)

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

(26.06.2015, 38 fotografií)

Výlet do ZOO,4.třída

Výlet do ZOO,4.třída

(22.06.2015, 71 fotografií)

Aktivity Expo, 4.třída

Aktivity Expo, 4.třída

(22.06.2015, 42 fotografií)

Výlet do ZOO-2.třída

Výlet do ZOO-2.třída

(22.06.2015, 12 fotografií)

Aktivity Expo- 1.třída

Aktivity Expo- 1.třída

(22.06.2015, 20 fotografií)

ZOO Lešná 1. třída

ZOO Lešná 1. třída

(16.06.2015, 15 fotografií)

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium

(15.06.2015, 5 fotografií)

Skákací hrad

Skákací hrad

(09.06.2015, 30 fotografií)

Pohádkový zámek-4.třída

Pohádkový zámek-4.třída

(09.06.2015, 42 fotografií)

Besídka pro maminky-2.třída

Besídka pro maminky-2.třída

(08.06.2015, 16 fotografií)

Zpíváme písničky

Zpíváme písničky

(01.06.2015, 9 fotografií)

2.třída

2.třída

(01.06.2015, 8 fotografií)

Besídka ke Dni Matek-4.třída

Besídka ke Dni Matek-4.třída

(29.05.2015, 23 fotografií)

Pohádkový zámek

Pohádkový zámek

(29.05.2015, 28 fotografií)

Dětský den

Dětský den

(28.05.2015, 36 fotografií)

Plavání předškoláků

Plavání předškoláků

(25.05.2015, 15 fotografií)

Pozvánky

Pozvánky

(14.05.2015, 4 fotografií)

Divadlo- Pohádka O Mášence

Divadlo- Pohádka O Mášence

(14.05.2015, 14 fotografií)

Ukaž, co umíš

Ukaž, co umíš

(11.05.2015, 23 fotografií)

Oslava Dne Vítězství

Oslava Dne Vítězství

(07.05.2015, 19 fotografií)

Čarodějnický rej

Čarodějnický rej

(30.04.2015, 53 fotografií)

Mini Zoo ve škole

Mini Zoo ve škole

(30.04.2015, 16 fotografií)

Kouzelník

Kouzelník

(28.04.2015, 25 fotografií)

Den Země

Den Země

(28.04.2015, 67 fotografií)

Exkurze - Městská Policie, 1.třída

Exkurze - Městská Policie, 1.třída

(28.04.2015, 15 fotografií)

Poděkování

Poděkování

(17.04.2015, 1 fotografií)

Velikonoční tvoření-1.třída

Velikonoční tvoření-1.třída

(14.04.2015, 19 fotografií)

Velikonoční tvoření-4.třída

Velikonoční tvoření-4.třída

(14.04.2015, 46 fotografií)

Velikonoční tvoření-3.třída

Velikonoční tvoření-3.třída

(30.03.2015, 18 fotografií)

Návštěva v 1.třídě

Návštěva v 1.třídě

(26.02.2015, 55 fotografií)

Jáuž budu školákem

Jáuž budu školákem

(26.02.2015, 4 fotografií)

Sáňkování

Sáňkování

(26.02.2015, 9 fotografií)

Mikuláš na náměstí

Mikuláš na náměstí

(26.02.2015, 25 fotografií)

Vánoční besídka ve 3.třídě

Vánoční besídka ve 3.třídě

(26.02.2015, 53 fotografií)

Karneval

Karneval

(19.02.2015, 40 fotografií)

ZS+MS MIKULAS

ZS+MS MIKULAS

(04.12.2014, 41 fotografií)

Vánoce v Lešné u VM

Vánoce v Lešné u VM

(26.11.2014, 125 fotografií)

Světélkování

Světélkování

(13.11.2014, 29 fotografií)

Drakiáda

Drakiáda

(07.10.2014, 18 fotografií)

MŠ - Pohádkový les

MŠ - Pohádkový les

(18.06.2014, 18 fotografií)

vitrina

vitrina

(13.03.2013, 5 fotografií)